foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy 7 i 5 przygotowali apel, który się odbył 10 maja 2019r.. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Zwrócono uwagę na doniosłość Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 1 uświetnili go tańcem krakowiaka i piosenką.
Pamiętajmy, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

16 maja (czwartek) zmiany w dowożeniu uczniów do szkoły.

Rano:

7.15 - Przekolno

7.25 - Bukwica

7.30 - Boguszyny

7.40 - Lubianka

7.45 - Nadarzyn

7.50 - Brzyczno

7.55 - Płotno

Po południu bez zmian.

Z takim przesłaniem przyjechali do nas  „RYMcerze”, dwaj młodzi raperzy Bęsiu –Łukasz Bęś i DJ Yonas- Jonatan Blanki. Przeprowadzili cenną lekcję wychowawczą, uświadamiając  młodzież jak ważne w ich życiu są wartości. Zachęcali do podejmowania mądrych decyzji, rozwijania swoich pasji, utrzymywania dobrych relacji z ludźmi, spędzania wolnego czasu bez  używek. Uświadamiali, iż  lepiej żyć w zgodzie ze sobą, stawiając na własny rozwój oraz zainteresowania. Swoim własnym przykładem pokazali, że każdy kieruje swoim życiem i każdy sam może je zmienić.

Czytaj więcej...

"Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Kampania MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Kampania realizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

Na co powinno się zwrócić uwagę, co powinno zaniepokoić rodzica /opiekuna:

​wygląd oczu (zaczerwienione spojówki lub brzegi powiek, łzawienie, opadnięcie powieki, nadmierne rozszerzenie lub zwężenie źrenic, powolna reakcja źrenic na światło, oczopląs przy wpatrywaniu się w stały punkt);
złe samopoczucie, brak chęci do życia, depresja;
stany euforyczne, gadatliwość a następnie otępienie i apatia;
zmiana nawyków żywieniowych – brak apetytu lub objadanie się;
kłopoty w szkole, wagary, pogorszenie ocen;
próby wyłudzania lub podbieranie pieniędzy na nieokreślone wydatki;
nieuzasadnione ataki złości, agresji;
wychodzenie z domu na krótko, poprzedzone dzwonkiem domofonu lub telefonem od nieznanej osoby;
wprowadzenie do słownictwa nowych zwrotów, często niezrozumiałych dla dorosłych, tzw. slangu narkotykowego;
pojawienie się w domu nowych akcesoriów, typu lufki, sreberka, małe woreczki z zamknięciem strunowym, tzw. dilerki, itp.;
zmiana zapachu ciała.
Do najczęściej spotykanych skutków pojawiających się w trakcie i po zażyciu tzw. dopalaczy możemy zaliczyć:

bóle głowy, migrena;
kołatanie serca (przyspieszone tętno często sięgające 200, duszności, ból w klatce piersiowej;
agresja, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenie rąk;
nudności, wymioty, biegunka;
zmęczenie, osłabienie, brak zdolności koncentracji;
reakcje alergiczne;
myśli samobójcze, omamy;
napady leku, halucynacje;
nadmierna wrażliwość na dźwięki i światło.
​Gdzie szukać pomocy:

800 060 800 Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

116 111 Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

 

 źródło: http://www.kuratorium.szczecin.pl/wp-content/uploads/2019/04/dopy-54-sek.mp4?_=1

dzien ziemi222 kwietnia to święto naszej planety. Od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce święto to przypada na 22 kwietnia, tego właśnie dnia promowane są postawy ekologiczne. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan środowiska i podjecie działań zmierzających do ochrony zasobów przyrody. W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV –VIII i III gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną na temat sposobów dbania o środowisko, wykonali przyrodnicze rysunki oraz napisali listy do Ziemi. Najlepszy list do naszej planety zostanie umieszczony w gazetce szkolnej „Ośmiorniczka”. Tego dnia odczytaliśmy również wiersz, który z uwagą i przejęciem uczniowie wysłuchali w skupieniu. Fragment wiersza Zbigniewa Herberta „Dlaczego”

Czytaj więcej...

projNa zajęciach biologiczno – chemicznych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonywali doświadczenia z mieszaninami jednorodnymi i niejednorodnymi. Przygotowaliśmy stanowiska do pracy, odczynniki oraz sprzęt i szkło laboratoryjne. Uczniowie w grupach mieszali substancje i na podstawie obserwacji określali ich gęstość. Wiele ciekawych spostrzeżeń wywnioskowaliśmy podczas mieszania różnych substancji, które są dostępne w naszych kuchniach. Podczas kolejnych zajęć zorganizowaliśmy konkurs na „Mistrza pierwiastków chemicznych”. Korzystając z ćwiczeń interaktywnych odgadywaliśmy symbole pierwiastków. Po zaciekłej walce, kilku dogrywkach i coraz większym stopniu trudności „Mistrzem pierwiastków chemicznych” został … Bartosz Jabłoński z klasy VIII.

Czytaj więcej...

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved