festiwalWe wrześniu uczestniczyliśmy w Festiwalu Nauki, który organizowany jest co roku przez środowiska akademickie i odbywa się na  szczecińskich uczelniach. Celem Festiwalu jest popularyzacja nauki oraz rozbudzenie zainteresowań. Dzięki zaangażowaniu pracowników naukowo-dydaktycznych, studentów, szczecińskich uczelni, mogliśmy przekonać się, jak bardzo inspirująca i fascynująca jest nauka. Wzięliśmy  udział w warsztatach ,,Smakołyki z mleka” oraz ,, Trening percepcji wzrokowej w grach sportowych” Mogliśmy również uczestniczyć w laboratorium ,,Toksyny a aktywność życiowa organizmów” oraz w wykładzie na temat ,, Płatków śniegu’. Wróciliśmy przekonani, że nauka nie jest nudna.