tabliczka30.09.2016 r. cały świat ogarnął „szał mnożenia”. WMT Day - to matematyczna impreza podczas, której uczniowie ćwiczą znajomość tabliczki mnożenia, zmagają się z łatwymi i trudniejszymi działaniami matematycznymi, a przy okazji świetnie się bawią. Mnoży mały, mnoży duży, mnoży młody i starszy – dziś każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności z tabliczki mnożenia. W naszej szkole już po raz szósty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDay 2016. I po raz szósty bawiliśmy się wspaniale, tym razem nasze „patrole” sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia ruszyły w teren…

Znajomość tabliczki mnożenia doskonaliliśmy podczas konkursów o tytuł MT Experta (Mistrza Tabliczki Mnożenia) w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum oraz podczas zabaw z wykorzystaniem kart matematycznych – „Krzyżak”, „Sokole oko” i „Domino”. Było dużo śmiechu, ruchu, liczenia i logicznego myślenia. „Patrole” odpytywały z mnożenia nauczycieli, pracowników szkoły, panie kucharki oraz przede wszystkim uczniów. Nad całą imprezą czuwała ogromna Sowa (symbol i maskotka WMTDay), a korytarze szkolne przypominały wielką tabliczkę mnożenia, wszędzie gdzie było to możliwe rozwieszono działania mnożenia i przydatne wskazówki jak szybko nauczyć się sprawnie mnożyć.
           W tym roku postanowiliśmy z naszą „matematyczną akcją” ruszyć poza mury szkoły… Wyposażeni w hasła promujące tabliczkę mnożenia, kolorowe balony i znakomite humory udaliśmy się z „patrolami” na wioskę Lubianę, gdzie odpytywaliśmy przechodniów, kierowców na pasach i pracowników OHZ Lubiana. Mieszkańcy Lubiany poradzili sobie z mnożeniem znakomicie, chętnie również dawali nam rady i wskazówki jak skutecznie opanować tabliczkę mnożenia.
         Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy  uroczystym apelem, podczas którego wręczono nagrody i dyplomy najlepszym klasom i mistrzom tabliczki mnożenia. W kategorii klas szkoły podstawowej wygrała klasa VI, a w kategorii klas gimnazjalnych klasa I.
Mistrzami tabliczki mnożenia WMTDay 2016 zostali:
Klasa IV: Aneta Leszkiewicz, Alan Różycki, Lena Orzeł
Klasa V: Maciej Grabowicz, Joanna Wąż, Maciej Chołodziński