kotowisko30 września 2016 roku w naszej szkole odbyło się kotowisko. Organizatorami była klasa II gimnazjum. Uczniowie 1 klasy gimnazjum na kotowisku, zwanym też otrzęsinami mieli wiele zadań do wykonania. Otrzęsiny rozpoczęły się o 16.00. Pierwszym zadaniem było chodzenie w kółko ,,na czworaka" i śpiewanie ,,wlazł kotek na płotek", z pierwszym zadaniem gimnazjaliści nie poradzili sobie zbyt dobrze. Przy wykonywaniu zadań było bardzo dużo śmiechu. Uczniowie 1 klasy gimnazjum musieli zjeść cytrynę, chodzić bez butów po szyszkach, dmuchać balony aż pękną, tańczyć w parach na gazecie, pić mleko z misek. Ostatnim zadaniem była tak zwana ,,Próba smaku". Jedni mieli czekoladę, a drudzy papryczkę chili. Po wykonaniu wszystkich zadań przyszedł czas na odcinanie ogonów. Po odcięciu zaczęła się dyskoteka. Gimnazjaliści grali w piłkę nożną, wygłupiali się i tańczyli. Zabawa trwała do 21, po czym trzeba było jechać do domu. Wszyscy genialnie się bawili i większość czeka na powtórkę.