den14 października to ważna data w polskim kalendarzu. Tego dnia corocznie obchodzimy rocznicę wydania prawa, które ustanowiło pierwszą w naszym kraju, jak i całej Europie, władzę oświatową.  Komisja Edukacji Narodowej, z Hugonem Kołłątajem na czele,  wprowadziła trójstopniowy podział szkół i przeprowadziła szereg reform, umożliwiających wszystkim szeroki dostęp do edukacji. Tego dnia w szkołach odbywają się apele i akademie. Także w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. Największe zaangażowanie wykazały tu klasy młodsze: IIb i III SP oraz niezawodna grupa wokalna przedstawiając zabawne scenki z życia szkoły i reminiscencje muzyczne nawiązujące do anielskiej cierpliwości nie tylko nauczycieli. Najmłodsi pokazali się z najlepszej strony, odgrywając swe role jak zawodowi aktorzy. Brawo!

Przygotował się także Samorząd Uczniowski, którego przedstawiciele zaprosili pracowników szkoły do pokoju nauczycielskiego, gdzie w imieniu wszystkich uczniów złożyli życzenia, podziękowali  za trud i cierpliwość oraz odśpiewali "Sto lat", a następnie poczęstowali wszystkich pysznym tortem.

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszył wspaniały nastrój. Widać było też łzy wzruszenia, prawdziwą uczniowską wdzięczność i radość na wszystkich twarzach.
DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM