wycieczka szcz24.10.2016 r. uczniowie klasy II i III gimnazjum wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w zakresie energii odnawialnej „OSTOJA”. Wycieczka do Ostoi k. Szczecina zorganizowana została w ramach Programu Grantowego ENERIS. Eko-Agenci wzięli udział w warsztatach „Kolorowa energia”, dowiedzieli się ciekawych informacji dotyczących odnawialnych źródeł energii, produkowali prąd na Energorowerach, konstruowali samochody zasilane bateriami fotowoltaicznymi oraz brali udział w konkursach na największą produkcję energii elektrycznej. Po wytężonej pracy umysłu oraz mięsni na Energorowerach udaliśmy się na ognisko, gdzie oprócz pysznych kiełbasek jadalne okazały się również talerze wykonane z otrębów. Zajęcia w „Ostoi” były bardzo interesujące, a Eko-Agenci wrócili do Lubiany bogatsi o nowe ekologiczne wiadomości i doświadczenia.