sprzatanie10.11.2016 r. Eko-Agenci z Lubiany zorganizowali akcję „Ratujmy kasztanowce”. Jak co roku pomagamy kasztanowcom w Lubianie, które od wielu lat niszczone są przez motyla szrotówka kasztanowcowiaczka. Szkodnik ten niszczy te piękne drzewa poprzez uszkodzenia liści. Uczniowie zgrabili liście kasztanowców, w których zimują larwy motyla. Aby skutecznie pozbyć się szrotówka kasztanowcowiaczka wiosną podejmiemy kolejne działania -  wiosenną akcję zawieszania pułapek feromonowych i opasek lepowych – to obecnie najskuteczniejsze metody w walce ze szkodnikiem. Przy okazji ratowania kasztanowców włączyliśmy się do akcji „Pomagamy pszczołom” – rozłożyliśmy domki dla niezwykle ważnych dla nas owadów pszczołowatych.