pasowanie21 listopada drugoklasiści uroczyście zostali przyjęci do grona czytelników Szkolnej Biblioteki w Lubianie. Panie bibliotekarki zabrały dzieci w podróż samolotem do Krainy Baśni i Bajek. Uczniowie poznali Alibabę, Aladyna, Babę Jagę, smoka, wróżkę, Kopciuszka, Dziewczynkę z zapałkami, Królową Książek. Zanim drugoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników musieli odpowiedzieć na wiele zagadek i nauczyć się wierszyka „ Prośby książek”. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki , a rodzicom zostały przekazane listy, w których zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi. Dzieci z uśmiechem na twarzy opuściły  bibliotekę obiecując dotrzymania przysięgi  złożonej podczas pasowania.