mis1 grudnia w szkolnej bibliotece odbyły się urodziny Kubusia Puchatka , na którą zostali zaproszeni drugoklasiści i ich rodzice. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy tanecznej „Lecimy samolotem”, która  rozluźniła atmosferę i wprawiła  wszystkich w dobry humor. Dzieci i rodzice obejrzeli przedstawienie „ Złotowłosa i trzy misie” w wersji polsko-angielskiej. Pani Agnieszka Kotkowska przeczytała bajkę po polsku, uczennice klasy IG ( Jula Bac, Oliwia Krzyżaniak, Marcjanna Wójcik, Nikola Wrzosek) mówiły swoje kwestie po angielsku, a pani Marta Przybył fragmenty książki tłumaczyła na  język angielski. Była to niezwykła lekcja biblioteczna polegająca na aktywnym czytaniu literatury dziecięcej i wdrażaniu do czytelnictwa obcojęzycznego. Goście obejrzeli  prezentację multimedialną przypominającą niezwykłego jubilata –Kubusia Puchatka, który w tym roku skończył 90 lat!!! Nie zabrakło zabaw plastycznych, łakoci i upominków. Rodzice otrzymali pamiątkowe zakładki z zaletami czytania dzieciom, a uczniowie plakaty zachęcające do nauki języków obcych. Czas szybko minął podczas wspólnej zabawy, dzieci i rodzice opuścili bibliotekę uśmiechnięci  i zadowoleni.