bombkiWszyscy lubimy Święta Bożego Narodzenia i nie możemy się doczekać czasu, kiedy zaczniemy dekorować choinki, kupować ozdoby choinkowe oraz bombki. Mało kto zastanawia się jednak, gdzie i jak powstały. Uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces.
2 grudnia 2016 r. bowiem, wzięli udział w wycieczce do fabryki  bombek KADPOL w Gnieźnie. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych.
        Swoją przygodę rozpoczęli od odwiedzin w DMUCHALNI, miejsca, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory.

Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. Następnie udali się do sali warsztatowej, gdzie czekały na nich bombki, które musieli sami ozdobić. I tu okazało się, że to nie jest wcale takie łatwe. Ale dali radę. Swoje ozdobione bombki, mogli zapakować do pudełek i zabrać do domu na  pamiątkę. Poza czterema bombkami wykonanymi własnoręcznie, zabrali także – ze swoim imieniem, w estetycznym opakowaniu oraz upominki zakupione w firmowym sklepie.
W dobrych humorach wracali do domów. Jeszcze tylko krótki – bo przecież „obowiązkowy” – postój w „Mc Donald΄ i wycieczka dotarła szczęśliwie do celu. Wspomnienia z pewnością zostaną na zawsze.
Wróciliśmy późnym wieczorem, ale zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.