eko09 grudnia 2016 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pełczycach odbył się gminny etap przyrodniczego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Celem konkursu jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz integracja uczniów z różnych szkół. Konkurs składa się z pięciu etapów – szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Naszą szkołę w konkursie po raz kolejny reprezentowali chłopcy z klasy III gimnazjum: Szymon Bujowski, Patryk Dłużak, Bartosz Grzyb i Bartosz Szuster. Chłopcy wygrali etap gminny w Pełczycach i awansowali do etapu parkowego, który odbędzie się w Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Lipach!