festiwal26 listopada w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach odbył się XXII Festiwal Pieśni Religijnej. Celem konkursu było budzenie i rozwijanie pasji muzycznych wśród dzieci i młodzieży. Wykonawcy reprezentowali szkoły, parafie, domy kultury oraz świetlice środowiskowe. W tym roku oprócz miejscowych uczestników zaprezentowały się dzieci i młodzież z różnych miejscowości m.in.   z Choszczna, Barlinka, Gorzowa Wlkp., Recza, Dolic, Lubiany, Bierzwnika, Łaska, Bogdańca, Dobrzan, Zamęcina czy Stargardu. Uczestnicy konkursu podzieleni zostali na pięć kategorii: soliści do lat 10, soliści do lat 15, soliści powyżej lat 15, duety oraz zespoły. Każdy uczestnik zaśpiewał jedną piosenkę o tematyce religijnej. W grupie solistów do lat 15 wystąpiła uczennica naszej szkoły - Sara Nowak . Prezentacjom oprócz licznie zgromadzonej widowni przysłuchiwało się trzyosobowe jury, które oceniało  m.in. dobór repertuaru, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Młodzi artyści prezentowali wysoki poziom zdolności muzycznych, dostarczając publiczności wiele emocji, wrażeń oraz niezapomnianych chwil. Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni, a pozostałych uczestników uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.