ekofestyn21.12.2016 r. odbyła się prezentacja multimedialna oraz przedstawienie projektu ekologicznego „Eko-Agenci z Lubiany na ratunek przyrodzie”. Zakończyliśmy kilkumiesięczne działania ekologiczne w ramach projektu grantowego Programu ENERIS. Eko-Agenci w formie prezentacji przedstawili swoje działania ekologiczne oraz zaprezentowali zabawne wykonanie piosenki ekologicznej „Zbierajcie śmieci dzieci”. Następnie zaproszeni goście i uczniowie gimnazjum udali się na teren przed szkołą, gdzie znajduje się ścieżka edukacji ekologicznej i mimo niesprzyjającej pogody puszczali kolorowe lampiony z ekożyczeniami. Ekopatrole zrobiły bardzo wiele dla swojego środowiska lokalnego. Eko-Agenci… zakończył się nasz projekt, ale wy nie kończcie swoich działań ekologicznych, dalej prezentujcie w swoim życiu postawy ekologiczne i zarażajcie nimi innych! Każdy z nas może być Eko-Agentem zawsze i wszędzie!!!