parki13 stycznia 2017 roku w Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach odbył się trzeci etap ogólnopolskiego konkursu przyrodniczego „Poznajemy parki krajobrazowe w Polsce”. Drużyna chłopców z naszej szkoły w składzie: Szymon Bujowski, Patryk Dłużak, Bartosz Grzyb i Bartosz Szuster zajęła III miejsce. Walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana, punktacje trzech drużyn różniły się dosłownie jednymi i dwoma punktami. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Barlinku i  awansowała do wojewódzkiego etapu konkursu. Drugie miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich.