My, pracownicy oświaty stoimy przed ogromnym wyzwaniem zawodowym i obywatelskim.   31 marca odbędzie się w całej Polsce strajk pracowników oświaty. Walczymy teraz o Nasze prawa, bo nikt  inny za Nas tego nie zrobi!
Dla Nas pracowników oświaty decyzja o strajku nie jest łatwa, ale wyczerpały się wszystkie inne możliwości rozwiązania sporu zbiorowego.
Stawką tego sporu jest przyszłość polskiej edukacji.
Walczymy o:
• Miejsca pracy i warunki płacy
• Podwyższenie statusu zawodowego
31 marca przychodzimy do szkoły, lecz nie prowadzimy zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
Gorąco prosimy Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie Naszej determinacji.
Strajkujemy, bo zależy Nam na edukacji: przyszłości dzieci i przyszłości Naszego zawodu.

Zarząd Oddziału
                                                    Związku Nauczycielstwa Polskiego