konkurs lop11 i 12 kwietnia w Auli Publicznego Gimnazjum w Choszcznie odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczo –Ekologiczny LOP z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Cele konkursu to edukacja przyrodnicza, ekologiczna oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów. Test składał się 30 pytań dotyczących ogólnej wiedzy przyrodniczej, w tym z geografii, biologii oraz ekologii. Naszą szkołę w kategorii Gimnazjum reprezentowali uczniowie III klasy Szymon Bujowski, Patryk Dłużak oraz Bartosz Grzyb.

Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i zajęli I miejsce!!! W kategorii dla Szkół Podstawowych naszą szkołę reprezentowali Bartłomiej Dyc - klasa VI, Wojciech Budny - klasa V i Wojciech Kowalczyk - klasa V. Chłopcy zajęli IV miejsce, a od podium dzielił ich tylko jeden punkt. Wielkie gratulacje dla obydwu drużyn!!!