projekt123Ziemia – miejsce naszego życia… To, że należy o nią dbać wie każdy z nas…  W trosce o naszą „Błękitną planetę” od kilkudziesięciu lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W Polsce święto to przypada na 22 kwietnia, tego właśnie dnia promowane są postawy ekologiczne. Celem obchodów Dnia Ziemi jest zwrócenie uwagi na stan środowiska przyrodniczego oraz kształtowanie ekologicznych postaw. W tym roku z okazji Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole „Sprawa dla ekologa”. Kabaret w wykonaniu uczniów z klasy VI świetnie ukazał ekologiczne problemy każdego z nas. Pani redaktor Elżbieta Jawor (Igor Kwaśny) oraz pani ekolog Lucyna Zielona (Hanna Marciniak) przekonywały panią Śmieciarską (Dominika Zalewska), że warto być EKO i że należy dbać o naszą planetę.

Bycie EKO to także moda i styl życia… Najlepsi modele z Lubiany pokazali nam co w roku 2017 jest największym „krzykiem mody” – butelkowe buty, sukienka z worka na śmieci, korale z nakrętek, bluza z papieru, czy spódnica z gazet – to niedrogie, ekologiczne i przy tym modne stroje na co dzień. Podczas apelu czekały nas również muzyczne niespodzianki – ekologiczne piosenki przepięknie wykonała Sara Nowak oraz uczniowie klasy VI. Pamiętaj o najważniejszych ekozasadach – segreguj odpady, szanuj przyrodę i oszczędzaj zasoby przyrody! Niech Dzień Ziemi trawa cały rok!!! Każdy z nas może być EKO:)