akademiaNasi gimnazjaliści z kl II Gabriel Kruszka i Mateusz Grzyb zakwalifikowali się do ogólnopolskiego Konkursu Akademia Kodowania. Ich scenariusz został doceniony przez organizatorów konkursu.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich jest szansą na opracowanie scenariusza, który zakłada kreatywne wykorzystanie płytek deweloperskich (Intel Edison lub Intel Genuino) i akcesoriów np. do uatrakcyjnienia badań szkolnych, zbudowania makiety inteligentnego miasta czy robota. Oryginalność pomysłów jest bardzo istotna, jedynym ograniczeniem jest możliwość ich realizacji przy pomocy przygotowanych przez organizatora zestawów. Uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają od organizatora sprzęt, przy pomocy którego w określonym czasie zbudują swój wcześniej opisany projekt, a następnie przedstawią go w formie prezentacji, a organizator wybierze zwycięzców.