wycieczkaIVAhoj piraci! 30.05.2017 r. uczniowie klas III – VI SP wybrali się na niezwykle ciekawą i pełną przygód wycieczkę do Poznania i Kościana. Naszą wyprawę zaczęliśmy dość wcześnie – 6.00 już byliśmy gotowi na dzień pełen wrażeń. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Palmiarni w Poznaniu, gdzie wśród bananowców, hebanów i eukaliptusów czuliśmy się jak w lasach tropikalnych. Potem nadszedł czas na to co lubimy najbardziej – McDonald’s! Następnie zwiedziliśmy stadion Lecha Poznań. Podobało się nie tylko fanom piłki nożnej, każdy był pod wrażeniem ogromnej płyty boiska, telebimów i szatni piłkarzy. Ostatnim etapem naszej wycieczki była przygoda w Parku Rekreacji Nenufar Club w Kościanie.

Tam zamieniliśmy się w piratów szukających skarbu, opłynęliśmy tratwami cały świat – Big Ben, Wieża Eiffla, Krzywa Wieża czy Łuk Triumfalny – wszystko to w zasięgu naszej ręki w Kościanie. Zakończeniem naszej pirackiej przygody był posiłek z zasadami savoir vivre. W pięknej sali bankietowej czuliśmy się jak arystokraci, chłopcy odsuwali krzesła dziewczętom, kelner podawał posiłki – było bardzo dostojnie. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do Lubiany.