prze6W dniu 30 maja nasza klasa IIa wraz wychowawczynią i rodzinami udała się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.  Wszystkim wiadomo, że ogród najpiękniej prezentuje się w maju, gdy kwitną rododendrony, azalie, bzy  i mnóstwo oryginalnych roślin. Mieliśmy szczęście, że pogoda w kwietniu i maju trochę kaprysiła, bo w dniu naszej wizyty wszystkie ciekawe rośliny były akurat w pełni kwitnienia. Przewodnik oprowadził nas po ogrodzie, pokazał ciekawe rośliny, drzewa, budowle, pałac i oczywiście sławne pawie, które kręciły się po parku.  Nie było czasu na nudę i marudzenie. Schronieni pod parasolem z koron drzew spacerowaliśmy chroniąc się przed upałem.
Po obejrzeniu ogrodu rodzice rozpalili nam grilla i upiekli kiełbaski. My w tym czasie bawiliśmy się w kalambury i rozwiązywaliśmy z rodzicami zagadki.
Czas tak szybko minął, że nawet się nie obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać. Pożegnaliśmy Ogród i obiecaliśmy, że jeszcze wrócimy, bo zapomnieliśmy kupić pamiątki;)