programW ramach realizacji projektu "Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach", uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych  z programowania. Zajęcia prowadzone były w ramach zajęć komputerowych i informatyki.
     W klasie pierwszej szkoły podstawowej, uczniowie układali proste sekwencje obrazkowe zawarte na stronie internetowej studio.code.org. Korzystając z kursu pierwszego, nauczyli się współpracować z innymi, rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów jak również wytrwałości przy rozwiązywaniu trudnych zadań.

W klasie czwartej szkoły podstawowej, w ramach zajęć uczniowie uczyli się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Uczniowie zapoznali się z możliwościami aplikacji, tworzyli proste skrypty, których efektem były animacje, proste gry czy animowane kartki świąteczne. Wielu uczniów z czwartej klasy i nie tylko rozwijali swoje umiejętności z programowania w języku Scratch na dodatkowych zajęciach w ramach projektu Mistrzowie Kodowania.
Uczniowie z gimnazjum zapoznali się z pojęciem algorytmu i metodami reprezentowania algorytmów na przykładach bardzo prostych problemów takich jak: znajdowanie największego lub najmniejszego elementu w ciągu, porządkowanie ciągu liczby oraz poszukiwanie elementów w zbiorach nieuporządkowanych i uporządkowanych. Na zajęciach wprowadzone były podstawy implementowania klasycznych algorytmów w języku C++.