foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

programW ramach realizacji projektu "Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach", uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych  z programowania. Zajęcia prowadzone były w ramach zajęć komputerowych i informatyki.
     W klasie pierwszej szkoły podstawowej, uczniowie układali proste sekwencje obrazkowe zawarte na stronie internetowej studio.code.org. Korzystając z kursu pierwszego, nauczyli się współpracować z innymi, rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów jak również wytrwałości przy rozwiązywaniu trudnych zadań.

W klasie czwartej szkoły podstawowej, w ramach zajęć uczniowie uczyli się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Uczniowie zapoznali się z możliwościami aplikacji, tworzyli proste skrypty, których efektem były animacje, proste gry czy animowane kartki świąteczne. Wielu uczniów z czwartej klasy i nie tylko rozwijali swoje umiejętności z programowania w języku Scratch na dodatkowych zajęciach w ramach projektu Mistrzowie Kodowania.
Uczniowie z gimnazjum zapoznali się z pojęciem algorytmu i metodami reprezentowania algorytmów na przykładach bardzo prostych problemów takich jak: znajdowanie największego lub najmniejszego elementu w ciągu, porządkowanie ciągu liczby oraz poszukiwanie elementów w zbiorach nieuporządkowanych i uporządkowanych. Na zajęciach wprowadzone były podstawy implementowania klasycznych algorytmów w języku C++.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved