foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w LubianieEgzaminy i Sprawdziany

Komunikaty i informacje o egzaminach.

wejdź na stronę

Poradnia Psych.-Pedagogiczna

Pomoc rodzicom i nauczycielom w diagnozowaniu i rozwijaniu potencjalnych możliwości oraz mocnych stron uczniów.

wejdź na stronę

Kuratorium Oświaty

Materiały i informacje dla dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców oraz samorządów lokalnych.

wejdź na stronę

e-dziennik

Kompleksowe źródło informacji dla uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrekcji.

wejdź na stronę

spotkanieW ramach promocji czytelnictwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Frączek- poetką i autorką ponad 80 książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się 27.09.w Bibliotece Publicznej w Przekolnie.
Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem.
W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach(Kanapka i innych wiersz kapka), homofonach(Jedna literka, a zmiana wielka) ,czy przysłowiach ( Gdy przy słowie jest przysłowie).W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi( Byk jak byk).
Podczas spotkania poetka opowiadała o swoich inspiracjach: wyobraźni, życiu i języku polskim, którym uwielbia się bawić. W mistrzowski sposób wyrecytowała dzieciom kilka swoich wierszy, opowiedziała o swoich najnowszych książkach(Za płotem ostów;Rany Julek!o tym jak Julian Tuwim został poetą.)Po spotkaniu trzecioklasiści skorzystali z możliwości zakupu książek i uzyskania autografów. Specjalnie dla uczniów SP w Lubianie poetka podpisała ponad 30 książek należących do księgozbioru Biblioteki Szkolnej w Lubianie za co Pani Agnieszce Frączek serdecznie DZIĘKUJEMY.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved