kundelek26 października z okazji święta „Dnia kundelka” w naszej szkole mieliśmy wyjątkowego gościa – pan Paweł Walendzik lekarz weterynarii opowiedział nam o swojej pracy oraz jak należy dbać o zwierzęta domowe. 25 października w Polsce obchodzone jest nieformalne święto nierasowych psów mieszańców, czyli kundelków. Tego dnia w szkołach odbywają się apele, zbiórki karmy, a w schroniskach dni otwarte, zachęcające do przygarnięcia piesków – szczególnie kundelków, których w schroniskach jest najwięcej. Pan Paweł w formie ciekawej prezentacji multimedialnej przedstawiał nam najważniejsze zasady postępowania ze szczeniętami i kociętami w pierwszych tygodniach życia. Z zaciekawieniem słuchaliśmy rad i wskazówek pana doktora jak prawidłowo opiekować się naszymi pupilami, aby były zdrowe i szczęśliwe. Miesiąc październik został ogłoszony „miesiącem dobroci dla zwierząt”. Pamiętajmy o zwierzętach, dbajmy o nie, kochajmy je, pomagajmy im każdego dnia!!!