zawodoznKilkoro uczniów z klasy VII oraz III gimnazjum uczestniczyło w wydarzeniu, które odbyło się w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych ,,Odkryj swój talent”. Uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia w Branżowej Szkole I Stopnia (dawniej Szkoła Zawodowa). Nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w świetny sposób (warsztaty, prezentacje multimedialne, wystawa konsumpcja wyrobów cukierniczych, pokaz narzędzi) przybliżyli nam zawody tj. cukiernik, piekarz, kucharz, stolarz, murarz, kasjer, fryzjer. Uczniowie spotkali się także z doradcą zawodowym.