krajobraz15 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się gminny etap przyrodniczego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”. Celem konkursu jest zdobywanie i poszerzanie wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej oraz integracja uczniów z różnych szkół. Konkurs składa się z pięciu etapów – szkolnego, gminnego, parkowego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. W „parkowych zmaganiach” konkursowych brały udział dwie czteroosobowe drużyny uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pełczycach i Szkoły Podstawowej w Lubianie. Konkurs wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pełczycach, awansując do kolejnego etapy parkowego, który odbędzie się w Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!