konstytucja3Pod takim hasłem 11 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu. Uroczystość przybliżyła młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Konstytucja 3 Maja, miała na celu zachowanie całości i suwerenności państwa, zagwarantowanie przywilejów szlachty, duchowieństwa i mieszczan, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie krótkim montażem słowno-muzycznym o burzliwych losach naszej Ojczyzny oraz prezentacją eksponującą symbole narodowe. Uczniowie w skupieniu i z powagą wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych. Montaż słowno – muzyczny miał uświadomić młodemu pokoleniu, że każdy prawdziwy Polak powinien znać historię swojego kraju, bo „przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.