konkurs ang niemW naszą wędrówkę po krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych wyruszyli uczniowie z Drawna, Krzęcina, Pełczyc i Lubiany. 23 maja odbył się w naszej szkole VIII Powiatowy Konkurs „Wędrówki po krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”. Ta impreza jest okazją do spotkania i zawarcia nowych znajomości, rozwijania kompetencji językowych oraz mobilizowania wszystkich do samodzielnej, systematycznej pracy. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum, mając do wyboru język angielski lub język niemiecki.

W kategorii szkół podstawowych z języka angielskiego najlepszymi okazali się: Patryk Sosnowski (Krzęcin SP), Filip Okoń (Krzęcin SP), Bartłowiej Dyc (Lubiana SP). Z języka niemieckiego najlepsi byli: Wojciech Kowalczyk (Lubiana SP), Nikodem Hyba (Lubiana SP), Marita Hintz (Lubiana SP ). W kategorii gimnazjum z języka angielskiego czołowe miejsca przypadły Jakubowi Wiśniowskiemu (Drawno), Zuzannie Odachowskiej (Pełczyce), Maciejowi Kowalczykowi ( Drawno). Najlepiej z testem z języka niemieckiego poradzili sobie: Aneta Myślińska (Drawno) i Amelia Ciosnak (Drawno), Kacper Farbisz (Pełczyce), Zuzanna Rajkowska (Lubiana).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe, OHZ w Lubianie oraz Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.