Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Szkolne filmy

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

Zaloguj się

berlin12.06.2018 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” wyruszyli na wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina.
Pierwszym punktem naszego programu było Zoo w Berlinie. Zobaczyliśmy tam wiele ciekawych i pięknych zwierząt m.in. pandy, foki, lamy, flamingi, niedźwiedzie brunatne i polarne (bardzo lubiły pozować do zdjęć). Odwiedziliśmy również oceanarium znajdujące się na terenie Zoo. Widzieliśmy centrum Berlina, jego zabytki, słynną Aleję pod Lipami, Alexanderplatz, wieżę telewizyjną, Bramę Brandenburską - symbol Berlina. Duże wrażenie wywarło na nas Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie mogliśmy zobaczyć cuda techniki, poza tym przeróżne auta, motory, powozy konne. W Muzeum Historii Naturalnej podziwialiśmy wielkie szkielety dinozaurów, ciekawe minerały i zwierzęta.
Wreszcie mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności językowe. Uczestnicy wycieczki porozumiewali się po niemiecku, nie mieli problemów ze zrozumieniem języka.
Wycieczka nam się bardzo podobała. Cieszymy się, że mogliśmy zwiedzić Berlin.

dz

Koronawirus