su3W ramach zajęć biologiczno – chemicznych „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” realizowanych w projekcie „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie gimnazjum poznawali mikroskopijny świat organizmów. Pracując na nowoczesnych mikroskopach optycznych młodzież zgłębiała wiedzę na temat świata owadów, parzydełkowców, pantofelków. Zajęcia rozpoczęliśmy od poznania budowy mikroskopu i zasad tworzenia preparatów mikroskopowych. Następnie oglądaliśmy ciekawe preparaty mikroskopowe zwierząt bezkręgowych, podziwiając niesamowicie wyglądające aparaty gębowe komarów, czułki pszczoły oraz składające się z tysięcy małych oczek mozaikowe oczy muchy. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie zaangażowani w poznawanie mikro świata bezkręgowców.

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved