ukladpokPodczas zajęć przyrodniczych „Jestem badaczem, odkrywcą” realizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie poznawali narządy i układu organizmu człowieka. Dzięki zakupionym projektowym modelom narządów (ucha, serca, mózgu) łatwiej było zrozumieć budowę wewnętrzną człowieka. Dowiedzieliśmy się jak należy dbać o układ pokarmowy i jak nasze działania mają wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie, które jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Uczniowie wykonali piramidy zdrowego żywienia, korzystając z wycinków z gazet. Następnie wspólnie przedstawiliśmy i omówiliśmy efekty naszej pracy. Każdy z nas wie czego wolno jeść więcej, a czego mniej, wiemy też jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania człowieka.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved