skalaw ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu”
Podczas grudniowych zajęć geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie zajmowali się obliczeniami w geografii. Jak zmieścić klasę i korytarz szkolny w uczniowskim zeszycie? Ile jest kilometrów ze Szczecina do Torunia? Korzystając z atlasów geograficznych na podstawie skali mapy uczniowie obliczali odległości pomiędzy wybranymi miastami w Polsce. Zmierzyliśmy taśmą mierniczą klasę oraz korytarz szkolny, zmniejszyliśmy je w odpowiedniej skali, tak aby obiekty udało się narysować w zeszycie. Obliczenia w geografii związane ze skalą to bardzo ważna umiejętność, która rozwija kompetencje kluczowe – umiejętne stosowanie wiedzy w praktyce i życiu codziennym.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved