Rekrutacja do klas I i oddziału przedszkolnego

Szkolne filmy

Platforma edukacyjna

classroomoffice

Proponowane linki

lektury

zoo

matma

Dzwonki lekcyjne

08.30  -  09.15

09.25  -  10.10

10.20  -  11.05

11.15  -  12.00

12.20  -  13.05

13.15  -  14.00

14.10  -  14.55

skalaw ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu”
Podczas grudniowych zajęć geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie zajmowali się obliczeniami w geografii. Jak zmieścić klasę i korytarz szkolny w uczniowskim zeszycie? Ile jest kilometrów ze Szczecina do Torunia? Korzystając z atlasów geograficznych na podstawie skali mapy uczniowie obliczali odległości pomiędzy wybranymi miastami w Polsce. Zmierzyliśmy taśmą mierniczą klasę oraz korytarz szkolny, zmniejszyliśmy je w odpowiedniej skali, tak aby obiekty udało się narysować w zeszycie. Obliczenia w geografii związane ze skalą to bardzo ważna umiejętność, która rozwija kompetencje kluczowe – umiejętne stosowanie wiedzy w praktyce i życiu codziennym.

dz

Koronawirus