skalaPodczas zajęć geograficznych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie poznali niesamowity świat skamieniałości, które dają nam obraz przeszłości geologicznej na ziemi. Na zajęciach oglądaliśmy okazy skał oraz skały zawierające skamieniałości. Mieliśmy również możliwość obserwacji mniejszych skamieniałości pod mikroskopem. Amonity, belemnity, trylobity czy ramienionogi to wymarłe organizmy żyjące na Ziemi miliony lat temu – obserwacja tych okazów pozwoliła nam „przenieść” się w odległe czasy, kiedy na ziemi nie było jeszcze ssaków. Do najciekawszych skamieniałości poznanych na zajęciach należały ząb rekina i kość dinozaura.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved