wulkan1Na zajęciach „Uczymy się przez doświadczenia i obserwacje” w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczniowie wykonali doświadczenie „Wybuch wulkanu”. Wykonaliśmy mieszaninę substancji z sody oczyszczonej, octu, wody i barwnika. Powstała mieszanina imitowała produkt wybuchu wulkanu – lawę. Przy okazji tego ciekawego doświadczenia poznaliśmy produkty wybuchy wulkanu, a zwłaszcza tuf wulkaniczny, który daje podłoże do powstawania bardzo żyznych gleb, na których intensywnie rozwijają się rośliny. Już wiemy, dlaczego mimo zagrożenia wybuchem wulkanu mieszkańcy podnóży gór wulkanicznych decydują się tam żyć – uprawa roślin na żyznych glebach wulkanicznych jest bardzo wydajna.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved