projekt22W ramach zajęć matematyczno-fizycznych realizowanych podczas projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” łączyliśmy zabawę z nauką, przyjemność z wiedzą. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu sal w pomoce i gry matematyczne, modele, sprzęt multimedialny, zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Uczniowie nie tylko uczyli się reguł matematycznych, trudnych wzorów i działań, ale także poznawali strategie różnych gier. Najbardziej zainteresowali się grą w szachy. Ta królewska gra pozwala w nowy, ciekawy sposób rozwijać umiejętności uczniów i przyswajać treści zawarte w Nowej Podstawie Programowej. Jest to rozwijanie umiejętności matematycznych, określanie położenia obiektów, orientacji, symetrii, wyobraźni przestrzennej, logicznego myślenia. uważnego słuchania wypowiedzi i korzystania z przekazywanych informacji.. Wspomaga rozumne zachowania ucznia w sytuacjach trudnych i wymagających wysiłku, wytrwałości przy wykonywaniu zadań. A przede wszystkim uczy współpracy w zabawie i nauce szkolnej, w sytuacjach życiowych, przestrzegania reguł obowiązujących w społeczności uczniowskiej.

2020 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved