pythonW ramach zajęć informatyczno-technicznych realizowanych w projekcie „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu” uczestnicy brali udział w zajęciach programowania
Celem spotkania było przede wszystkim zachęcanie uczniów do programowania poprzez zabawę z wykorzystaniem języka Python. Materiały które zostały przedstawione w trakcie zajęć prezentowały zarówno zalety języka, jak i podstawowe pojęcia związane z tworzeniem programów, algorytmiką i elektroniką. Natomiast nadrzędnym celem całego cyklu naszych spotkań jest propagowanie myślenia komputacyjnego, a praktyczny rezultat to wyposażenie uczestników w minimum wiedzy i umiejętności umożliwiających samodzielne kodowanie w Pythonie.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved