ekopatrolW ramach działań projektu „Eko-Agenci z Lubiany na ratunek przyrodzie” Programu Grantowego ENERIS od września do listopada w Lubianie i okolicznych wioskach działają Ekopatrole, których celem jest ochrona przyrody w naszym regionie. Grupy Ekopatroli dokonują obserwacji stanu środowiska oraz podejmują działania: likwidują dzikie wysypiska śmieci, dokarmiają ptactwo, jeże,  dziką zwierzynę, wykonują karmniki dla ptaków, zbierają pokarm dla ptactwa zimującego, grabią liście kasztanowców… Działań jest wiele, ale najważniejsze są efekty… 06.10.2016 r. ruszyliśmy z akcją informacyjną w środowisku lokalnym – rozdaliśmy ulotki informacyjne „Co odpadach wiedzieć wypada?” oraz naklejki „Ekobohater” dla mieszkańców, którzy prezentują postawy ekologiczne. W grupach Ekopatroli Eko-Agentów jest coraz więcej… Ty tez możesz nim zostać! Przyłącz się do nas!