czytajdzCzytanie dzieciom to skuteczny sposób na wychowanie przyszłego czytelnika. Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dzieciom rozwija  język, wyobraźnię, zapewnia poprawny rozwój emocjonalny, pomaga w wychowaniu, uczy myślenia ale także kształtuje u dziecka pozytywne postawy.
Biblioteka Szkolna w Lubianie dołączyła do akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”  przeprowadzonej w Przedszkolu nr 2 „Tęczowa Kraina” w Choszcznie.

W ramach akcji uczennice z kl. IG( Jula Bac, Oliwia Krzyżaniak, Marcjanna Wójcik, Nikola Wrzosek) przygotowały inscenizację bajki „ Złotowłosa i trzy misie”. Bajkę dzieciom przeczytała p. Agnieszka Kotkowska.
Przedstawienie obejrzało ponad 100 maluchów! Młodzi widzowie w skupieniu wysłuchali bajki a później chętnie bawili się z „ aktorami” w zabawę „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
Na zakończenie sympatycznego spotkania dzieci zostały poczęstowane łakociami i obdarowane pamiątkowym misiem. Panie wychowawczynie otrzymały własnoręcznie wykonane zakładki do książek .
 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za pomoc w przygotowaniu upominków dla przedszkolaków.