Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie matematyczno-plastycznym pt. „Matematyka – Lubię to!”.  Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci. Konkurs odbywa się w 3 grupach wiekowych (klasy 1-3 i 4-6 SP oraz I-III Gimnazjum) i przebiega w dwóch etapach: etap 1-szkolny, etap 2-ogólnopolski. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne zilustrowanie dowolna techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka – Lubię to!”. Każdy uczestnik wykonuje własnoręcznie pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej) w formacie A4 lub A3. Prace opisane zgodnie z regulaminem należy przekazać p. K. Młynarczyk lub p. S. Januszke do 12 grudnia 2016 r. Prace będę oceniane pod względem zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik oraz walorów artystycznych i estetycznych. Do etapu ogólnopolskiego zostanie zakwalifikowana jedna praca z kategorii wiekowej 1-3, jedna praca z kategorii 4-6  jedna pracy z kategorii gimnazjum. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, a patronami są Dolnośląski Kurator Oświaty, Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Rektor Uniwersytetu we Wrocławiu.