kodowanieZgodnie z założeniami programu uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach lekcyjnych  z programowania. Zajęcia prowadzone są w ramach zajęć komputerowych i informatyki.
W klasie pierwszej szkoły podstawowej, ze względu na zróżnicowany stopień opanowania obsługi komputera , zaczęliśmy od bardzo prostego wytłumaczenia, co to jest programowanie popartym równie prostym układaniem pewnych sekwencji obrazkowych zawartych na stronie internetowej studio.code.org (kurs 1), na której znajdują się idealne ćwiczenia do wprowadzenia uczniów w temat programowania. Po opanowaniu tych umiejętności mogliśmy przejść do bardziej efektywnych elementów programowania – poznajemy nową aplikację Kodable, której bohaterem jest Fuzzy, mała włochata kulka. Zadaniem uczniów jest wskazywanie jej odpowiedniej drogi w labiryncie poprzez sekwencję ruchów na różne sposoby.

W klasie czwartej szkoły podstawowej, w ramach zajęć uczniowie uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Uczniowie zapoznają się z możliwościami aplikacji, tworząc proste skrypty, których efektem są animacje, proste gry czy animowane kartki świąteczne. Uczniowie pracują z takim zaangażowaniem, że nie chcą kończyć tych zajęć. Wielu uczniów z czwartej klasy i nie tylko rozwija swoje umiejętności z programowania w języku Scratch na dodatkowych zajęciach w ramach koła zainteresowań.
Zajęcia w gimnazjum z programowania rozpoczęliśmy od podstaw algorytmiki. Uczniowie zapoznali się z pojęciem algorytmu i metodami reprezentowania algorytmów na przykładach bardzo prostych problemów takich jak: znajdowanie największego lub najmniejszego elementu w ciągu, porządkowanie ciągu liczby oraz poszukiwanie elementów w zbiorach nieuporządkowanych i uporządkowanych. Na kolejnych zajęciach zostaną wprowadzone podstawy implementowania klasycznych algorytmów w języku C++.