foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

projekt nwkOd 13.02.2017 r. do 27.04.2017 r. w naszej szkole realizowany jest program edukacji ekonomicznej młodzieży szkół gimnazjalnych „Na własne konto”. Jest to projekt skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii.
Celem projektu „Na Własne Konto" jest:
•    poszerzanie wiedzy ekonomicznej uczniów,
•    kształtowanie podstaw przedsiębiorczości,
•    przekazanie umiejętności świadomego planowania,
•    zmniejszenie dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych.

Długo czekaliśmy i... w końcu nadszedł czas realizacji projektu "Na własne konto" w Lubianie. Od dziś, czyli od 13.02.2017 w naszej szkole mówimy innym językiem... językiem biznesu:) Pojęcia popyt, podaż, cena równowagi czy wolny rynek nie są nam obce - to nasz chleb powszedni:) Zajęcia prowadził pan Konrad – student III roku finansów i bankowości, który wprowadził nas w świat ekonomii; wykonaliśmy kilka fajnych ćwiczeń, przy których świetnie się bawiliśmy i uczyliśmy. Handlowaliśmy jabłkami, produkowaliśmy książki, tworzyliśmy zabawki, analizowaliśmy budżet rodziny i tworzyliśmy własny plan wydatków... oj działo się wiele. Ekonomia jest super! Zapraszamy na bloga Młodych ekonomistów z Lubiany na www.nawlasnekonto.pl.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved