foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

konstytucjaW 1791 roku uchwalono w Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego w Warszawie Konstytucję 3 Maja. Miała uratować państwo, nie uratowała. Przeciwnie nawet - doprowadziła pośrednio do kolejnych rozbiorów Rzeczpospolitej. Jest jednak dla naszej myśli politycznej ważnym punktem odniesienia. Położyła kres staremu ustrojowi Rzeczpospolitej, stała się podstawą dla reorganizacji i wzmocnienia państwa. Rocznica jej uchwalenia jest okazją do refleksji nad historią, ale też do odwiedzenia ważnych dla niej miejsc.


Dnia 4 maja klasy I i II gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Szczecina  w celu  pogłębienia wiadomości historycznych. Zwiedziły w tym dniu wystawę z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, która zawierała oryginalny rękopis Konstytucji 3 Maja. Niespodzianką w tym dniu  było zwiedzanie Gmachu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego: krótka lekcja historii o mieście Szczecin,  budynku,  spacer po gmachu urzędu oraz  wejście na wieżę widokową. To nie koniec atrakcji w tym dniu, ponieważ następnie  udaliśmy się do Muzeum Tradycji przy Placu Solidarności. Tam wrażeniom nie było końca. Sam budynek, który jest bardzo nowoczesny tzw. budynek pod ziemią oraz wystawa poświęcona okresowi Stanu Wojennego w Polsce- BYŁO CO OGLĄDAĆ i PODZIWIAĆ. To była prawdziwa lekcja historii. Na zakończenie wyprawy obowiązkowy McDonald’s.

 

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2018 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved