bibliotekarz8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek  z tej okazji gimnazjaliści i szóstoklasiści przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli twórczość Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczennice : Sara Nowak, Julia Bac i Iza Pióro zaśpiewały piosenkę ” Kaczka dziwaczka” wprowadzając gości w radosną atmosferę. Jednak najbardziej rozśmieszyło widzów przedstawienie na podstawie wiersza „Rzepka” J. Tuwima. Widownia żywiołowo i spontanicznie reagowała na pojawianie się kolejnych postaci, które tańczyły do znanych utworów muzycznych( Ona tańczy dla mnie; A ja rosnę i rosnę ;Waka,waka, Chiken remix  i inne).Wyjątkowe kreacje aktorskie  stworzyli  uczniowie : Mateusz Obiała  grający babcię   i Adam Surdacki  obsadzony w roli „ imprezowej kury”. Wszyscy młodzi aktorzy w stu procentach zaangażowali się w projekt, czego dowodem były towarzyszące przedstawieniu salwy śmiechu i rzęsiste brawa.