wyborTradycyjnie już co roku w maju uczniowie klasy III gimnazjum wyjeżdżają na „Drzwi otwarte” ZS nr 1oraz nr 2 w Choszcznie, ZS nr 1 w Barlinku. Drzwi otwarte stanowią doskonałą okazję, by poznać ofertę  i bazę dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych. W każdej szkole czekali na nas uczniowie oraz nauczyciele, z którymi warto było porozmawiać. We wszystkich szkołach zarówno ucząca się tam młodzież jak i nauczyciele zachęcali nas  uczniów do wybrania właśnie tej szkoły. Biorąc pod uwagę fakt, że znajdują się one najbliżej Lubiany większość z nas  wybierze właśnie jedną z nich, a Dni Otwarte na pewno pomogą w dokonaniu wyboru zgodnego z własnymi preferencjami, planami i zdolnościami.

Termin składania dokumentów do szkoły już się rozpoczął i trwa do  21.06. 2017 r.