przedszkole112.05.2017 r. uczennice klasy VI odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Choszcznie. 11 maja obchodzony jest „Dzień bez śmiecenia ”z tej okazji dziewczyny pokazały młodszym kolegom jak prawidłowo segregować odpady, jak należy dbać o przyrodę i jak możemy dać „drugie życie śmieciom”. Spódnica z gazet, bluzka z tektury, sukienka z worka i korale z nakrętek, a do tego stylowa kartonowa torebka – to najnowsze ekostylizacje, które są modne i przyjazne przyrodzie. Takie właśnie ekostroje podczas pokazu mody zaprezentowały modelki ze szkoły w Lubianie – Amelia, Arleta, Kornelia i Natalia. Następnie wspólnie przeczytaliśmy bajkę o „Królewnie przyrodzie” oraz wykonaliśmy ekologiczne plakaty. Wie duży i mały, że groźne dla ziemi są odpady! Niech „Dzień bez śmiecenia” będzie codziennie!