karkonoszeW dniach 23 - 26 maja odbyła się wycieczka w Karkonosze. Udział w wycieczce wzięli uczniowie gimnazjum oraz nasi koledzy z klas podstawowych.
    Pierwszego dnia musieliśmy wszyscy wstać wcześnie rano, aby zdążyć na zbiórkę przed szkołą.  W drodze mogliśmy podziwiać wielki pomnik Jezusa Chrystusa w Świebodzinie. Po kilkugodzinnej jeździe dojechaliśmy do Bolesławca. Tam dołączył do nas przewodnik. Zwiedziliśmy przepiękne Muzeum Ceramiki. Mogliśmy zobaczyć, jak krok po kroku starannie wykonywane są naczynia ceramiczne. Po zwiedzeniu muzeum mieliśmy czas na zakup pamiątek. Następnie udaliśmy się do Sobieszowa, aby zwiedzić średniowieczny zamek na  wzgórzu Chojnik. To był naprawdę wyczerpujący spacer! Byliśmy zachwyceni przepięknymi widokami. Stamtąd pojechaliśmy do Świeradowa , gdzie mieliśmy zakwaterowanie.

Drugiego dnia atrakcji nie brakowało. Podziwialiśmy wodospad Kamieńczyk oraz wodospad  Szklarki.  Było przepięknie. Zwiedziliśmy także tajemniczy zamek Czocha i zaporę leśniańską.  Trzeciego dnia wybraliśmy się do Karpacza, aby zdobyć Śnieżkę.  Po drodze zwiedziliśmy Świątynię Wang, Wielki Staw, Strzechę Akademicką i Wielką Kopę. To była bardzo wyczerpująca wędrówka na sam szczyt, niestety nie udało nam się tam dotrzeć. Za to podróż wyciągiem krzesełkowym była niezwykle ekscytująca. Tego dnia, aby zrelaksować zmęczone ciała po wycieczce na Śnieżkę, udaliśmy się na basen. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.
Ostatniego dnia po śniadaniu pożegnaliśmy Świeradów i wyruszyliśmy w drogę powrotną. W  Szklarskiej Porębie szaleliśmy na torze saneczkowym.  Potem pojechaliśmy do Piechowic, aby zwiedzić Hutę Szkła Julia. Zachwyciły nas  piękne szklane ozdoby, które wykonywane są ręcznie. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była Tajna Kopalnia Uranu w Kowarach. Uważnie słuchaliśmy historii Polski, a na sam koniec mogliśmy podziwiać fascynujące efekty świetlne. Pożegnaliśmy się z przewodnikiem i wyjechaliśmy do domu.
Na pewno będziemy wspominać tę wycieczkę jako jedne z najlepszych 4 dni spędzonych poza domem.