spotkanieW ramach promocji czytelnictwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu autorskim z Panią Agnieszką Frączek- poetką i autorką ponad 80 książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się 27.09.w Bibliotece Publicznej w Przekolnie.
Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem.
W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach(Kanapka i innych wiersz kapka), homofonach(Jedna literka, a zmiana wielka) ,czy przysłowiach ( Gdy przy słowie jest przysłowie).W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi( Byk jak byk).
Podczas spotkania poetka opowiadała o swoich inspiracjach: wyobraźni, życiu i języku polskim, którym uwielbia się bawić. W mistrzowski sposób wyrecytowała dzieciom kilka swoich wierszy, opowiedziała o swoich najnowszych książkach(Za płotem ostów;Rany Julek!o tym jak Julian Tuwim został poetą.)Po spotkaniu trzecioklasiści skorzystali z możliwości zakupu książek i uzyskania autografów. Specjalnie dla uczniów SP w Lubianie poetka podpisała ponad 30 książek należących do księgozbioru Biblioteki Szkolnej w Lubianie za co Pani Agnieszce Frączek serdecznie DZIĘKUJEMY.