wycieczka0128.09.2017 r. uczniowie klasy VI i VII SP wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach przyrodniczych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. „Zupełnie inna lekcja przyrody” została zorganizowana w ramach programu Fundacji Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Zajęcia odbyły się w samym sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Podczas kilkugodzinnych ćwiczeń, łączących badania terenowe, z doświadczeniami i obserwacjami uczniowie wcielili się w role odkrywców i badaczy otaczającej przyrody. W trakcie zajęć na plaży poznaliśmy mechanizm kształtowania się wysokiego brzegu morskiego, następnie stworzyliśmy modele wybrzeża klifowego. Po wytężonej pracy umysłu, obowiązkowym punktem wycieczki była wizyta w McDonalds. Lekcja przyrody w Grodnie była bardzo interesująca, wróciliśmy do Lubiany bogatsi o nowe przyrodnicze wiadomości i doświadczenia. W przyszłym roku na pewno tam wrócimy!