foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

tabliczka

Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia to wielkie szkolne wydarzenie. W naszej szkole przygotowania rozpoczęliśmy już 25 września. W tym dniu przekazano gospodarzom klas zadania (przygotowanie hasła reklamującego matematykę). Od początku tygodnia dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”.
26 września został przeprowadzony test pisemny z tabliczki mnożenia w klasach IV-VII szkoły podstawowej oraz II-III gimnazjum. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów z testu w poszczególnych klasach, zostali egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia kolegów i koleżanek oraz dorosłych. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie sprawnego liczenia, ponieważ niektórzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia. Mieli okazję nadrobić te zaległości.


Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale p. Dyrektor Szkoły Elżbiety Misiek, która otworzyła to wspaniałe święto. Następnie uczniowie klasy siódmej w przygotowanej prezentacji przypomnieli w jaki sposób obchodziliśmy to święto w latach poprzednich. W tym roku postanowiliśmy połączyć sprawność liczenia ze sprawnością fizyczną naszych uczniów. Przygotowaliśmy gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Była to gra w "Piłkarzyk", "Kręgle" i "Rzut kostkami do koła". We wszystkich grach i zabawach wzięli udział przedstawiciele klas, po 3 uczniów z każdej klasy. Pozostali uczniowie kibicowali i próbowali swoich sił w egzaminie.
Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzany był przez 15 Egzaminatorów MT(uczniów klas VI-VII SP i klas II-III gimnazjum). Uczniowie losowali zestawy i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Do egzaminu zgłosiło się 127 uczniów. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 46 uczniów - 36 % uczniów przystępujących do egzaminów.
Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród. Sponorem nagród była Rada Rodziców naszej szkoły.
Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved