projekt5Dnia 31 października 2017 roku uczniowie gimnazjum: Izabella Pióro, Norbert Hobbelink, Jakub Skwarek i Kacper Kubecki przedstawili projekt pt. „Fizyka na co dzień”. Kuba przygotował prezentację multimedialną, na której umieścił zdjęcia pracy grupy, a pozostali uczniowie wcielili się w role aktorów i zaprezentowali krótką scenkę dotyczącą zjawisk nas otaczających.
Ludzie w swoim codziennym życiu korzystają z wielu praw fizyki, jednak są do nich tak przyzwyczajeni, że nie zastanawiają się, dlaczego akurat tak się dzieje. Grupa projektowa chcąc zaszczepić już w najmłodszych osobach chęć do poznawania i odkrywania świata, wybrała się do przedszkola, aby zaprezentować dzieciom kilka eksperymentów, m. in. z wodą, ogniem i powietrzem.
Badacze udali się również na plac zabaw, aby sprawdzić jak szybko można zjeżdżać ze ślizgawki, czy aby wprowadzić się choć na chwilę w stanie nieważkości. Wykonali również kilka zabawek fizycznych i zaprezentowali je podczas prezentacji, na którą zaprosili gimnazjalistów, gdyż to oni najczęściej pytają: „Po co nam ta fizyka, do czego nam się ona w życiu przyda”.
Celem projektu było właśnie pokazanie światu, że warto się uczyć, warto pytać i przyglądać się temu co nas otacza. A fizyka to nie tylko nudne regułki, ale również świetna zabawa.