foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Wychowujemy uczniów w duchu uniwersalnych wartości moralnych, tolerancji, humanistycznych wartości, patriotyzmu, solidarności, demokracji, wolności i sprawiedliwości społecznej. Przygotowujemy młodzież do świadomego i racjonalnego funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych oraz do pełnienia ważnych ról społecznych.

Szkoła Podstawowa

w Lubianie

projekt614 grudnia 2017 roku, w ramach projektu „Nowoczesna szkoła drogą do sukcesu”, wybraliśmy się do Szczecina na wystawę interaktywną „Eureka”. Celem wyjazdu było zaciekawienie uczniów przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Zwiedzający w sposób zabawowy oglądali wystawione eksponaty, a poprzez dotykanie sprzętu i samodzielne wykonywanie doświadczeń, mogli poznawać prawa rządzące światem.
Wystawa znajduje się w części Muzeum Techniki i Komunikacji, które powstało w starej zajezdni tramwajowej. Ze względu na specyfikę muzeum, najwięcej eksponatów w Eurece zostało poświęcone zjawisku ruchu, które nieodłącznie towarzyszy wszelkim pojazdom.


Przy okazji zwiedziliśmy to piękne muzeum, poznając historię szczecińskiej komunikacji. Przenieśliśmy się do czasów, które na pewno pamiętają nasi dziadkowie. Mogliśmy wsiąść na pokład tramwajów na korbę, pooglądać starodawne rowery, motory, samochody i autobusy. Uczniów najbardziej zaciekawił pojazd o nazwie wszędołaz oraz symulator tramwaju typu 105 N.
Uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej, na której dowiedzieliśmy się co to jest bionika, czego architekci mogą nauczyć się od pająków i termitów, poznaliśmy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, które swój początek miały właśnie w przyrodzie.
Uczniowie naszej szkoły byli wręcz zachwyceni i nie mogli oderwać się od zabawy. Eureka, to niezwykłe muzeum, tutaj zabronione jest „nie dotykać” eksponatów. Nauka poprzez zabawę jest niezwykle fascynująca i bardzo efektywna. Już nie możemy doczekać się następnych wyjazdów.

Adres i kontakt

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W LUBIANIE

Lubiana 6

73-260 Pełczyce

 

powiat choszczeński

woj. zachodniopomorskie

Sekretariat - (95) 768 57 21

e-mail: poczta@szkolalubiana.pl

 

Lokalizacja

Bierzemy udział w programach

eneris1

mkpilotaz

„NOWOCZESNA SZKOŁA DROGĄ DO SUKCESU”

projektlogo

Harmonogram realizacji zadań

Harmonogram - zmiany

 nt

banmat2

2018 Copyright Szkoła Podstawowa w Lubianie Rights Reserved